كلاس مجازي
کلاس مجازی کلاس زندگی در دنیای اطلاعات

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

قدرت گرفته از فیدبرنردرس مرجع شناسی

مرکز آموزش عالی کشاورزی – کرج

 

v     در جست و جوی شباهت های و تفاوت های سبک شاعران قرن 13 و اوایل قرن 14 هستیم. برای این کار می بایستی ضمن آگاهی بر خصوصیات فردی به شرایط زندگی، آثار و شرحی از زندگی ادبی شاعران نیز دسترسی داشته باشیم . چه منبعی را معرفی می کنید.

v     آیا نمایشنامه نویسی به نام آخوند زاده می شناسید؟ درباره او چه می دانید؟

v     جاناتان سوئیفت کیست؟ شهرت اصلی او در چیست؟

v     آیا می دانید ابوسهل ویجن بن رستم الکوهی در چه سالی و کجا به دنیا آمده است؟ درباره او چه می دانید؟

v     آلبرکامو کیست؟ مهم ترین آثار او را که به زبان فارسی ترجمه شده است نام ببرید؟

v     به شرح  نسبتا کاملی از زندگی و آثار علاء الدین ابوالحسن علی بن ابراهیم از منجمان مسلمان نیاز داریم؟ آیا می دانید او به چه نامی مشهور بوده است؟

v     در حال پژوهشی در خصوص فعالیت های عمرانی، سیاسی و اقتصادی و نیز احوال شخصی نخست وزیران دوره پهلوی هستیم. آیا می توانید منبعی معرفی کنید که در این راه بتواند موثر واقع شود.

v     آیا می توانید تاریخچه مبارزات و روند قوام شخصیتی علی اکبر هاشمی بهرمانی را در جریان شکل گیری انقلاب ترسیم کنید؟

v     اگر تاکنون کتاب زیبا، خواندنی و سرشار از زندگی "سال‌های ابری" اثر علی اشرف درویشیان را نخوانده اید توصیه می کنم حتما از این امر غافل نشوید. لطفا مقایسه فرمایید آیا این منبع داستانی را می توانیم در حوزه سرگذشتنامه‌ها تقسیم بندی کنیم؟

v     به شرح احوالی از نویسنده معروف ادبیات کودکان و نوجوانان هوشنگ مرادی کرمانی نیاز داریم. آیا می توانید منبعی معرفی کنید که نویسنده ای  زندگی نامه او را فراهم کرده باشد؟

v     نام پنج اثر به همراه اطلاعات کامل کتابشناختی آنها در حوزه خودسرگذشتنامه ها را بنویسید؟ این خودسرگذشتنامه ها می بایستی شرح حال کاملی از زندگی مشاهیر به قلم خودشان و به زبان فارسی یا ترجمه شده به زبان فارسی باشد.

v     پنج روزنامه که سالیانه سالنامه منتشر می کنند را معرفی کنید؟

v     آمار دقیق و به روز درباره تعداد موالید و متوفیات مورد نیاز است؟ منبع رسمی و معتبر معرفی کنید.

v     در صورتی که آماری در سالنامه ی آماری منتشره توسط مرکز آمار ایران گردآوری نشده باشد و یا آمار ذاتا وجود نداشته باشد چگونه از آن مطلع می شویم؟ آمارهایی که ارقام آن جنبه تخمینی داشته باشد چگونه مشخص می شود.

v     در حال تحقیق بر روی جغرافیای انسانی استان اردبیل بعد از تشکیل استان اردبیل هستیم. آیا آماری وجود دارد که تعداد بخش‌ها، شهرها و دهستان های استان را در سال 83 ارایه کرده باشد.

v     برای آگاهی از سیر حوادث، تصمیم گیری‌ها و اخبار مهم اقتصادی سال 79 به صورت روزشمار چه منبعی را معرفی می کنید؟.

v     "تنوره دیو" چیست؟ آیا صحرای کالاهاری مرکز "تنوره دیو" می باشد. یا این مورد در سایر مناطق نیز حادث می‌شود.

v     برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری در ایام نوروز نیاز به منبعی داریم که همراه با نقشه، اماکن، تاریخچه استان، تفرجگاه های طبیعی، زیارتگاه‌ها و سایر مراکز دیدنی آن را معرفی کرده باشد؟ ضمنا به اطلاعاتی در خصوص منطقه بنBen و پل زمانخان برای اقامت نیاز داریم.

v     برای برنامه ریزی صادرات در شرکت تجارتی خود می بایستی به یک سری آمار و ارقام و اطلاعات در خصوص صادرات کشور در سال 82 دسترسی داشته باشیم؟ آیا شما می توانید کمک کنید.

v     به منظور نصب، راه اندازی، کاربری و رفع اشکال مداوم سیستم عامل منبع باز Linux Red Hat Fedora چه منبعی را توصیه می‌کنید؟

v     مدیر مسوول انتشارات "زنجان زرنگار" کیست؟ آدرس دقیق ناشر چیست؟

v     محل فعلی "شورای کتاب کودک" کجا است؟ آیا اطلاعاتی در خصوص نام مسوول آن، تعداد کارکنان، ساعات و ایام فعالیت و ... در دست می باشد؟

v     حتما نام مترجم زبردست، توانا و مشهور کشور "نجف دریابندری" را شنیده‌‌اید. کتاب "چنین کنند بزرگان" او را خوانده‌اید. اگر تاکنون این کتاب را نخوانده‌اید حتما به فکر تهیه یک نسخه از آن برای چندین بار خواندن و خواندن آن باشید. آیا "دست‌پخت" ایشان خوشمزه است؟ شما فکر می کنید ایشان توانایی پخت انواع غذاهای خوشمزه را دارند؟ نظر شما چیست؟

v     کدام ویرایش یا ویرایش‌های دایره المعارف بریتانیکا به ویرایش محققان شهرت یافت؟ چرا این ویرایش ها را همپای "ده فرمان موسی" می دانند؟ خصوصیات آنها چیست؟

v     آیا می توانید شعری از یک شاعر معاصر معرفی کنید که شباهت به زندگی نامه وی داشته باشد؟

v     برای فهرست نویسی منابع فارسی چه منبعی را معرفی می کنید؟

 

 پيش نوشت‌ها
امکانات جانبی

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

Delivered by FeedBurner