كلاس مجازي
کلاس مجازی کلاس زندگی در دنیای اطلاعات

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

قدرت گرفته از فیدبرنر


١. برای نصب یک کارت مودم از نوع Intel HM 7535 Proچه مراحلی را دنبال می‌کنید.
٢. عوامل ایجاد اختلال در کار رایانه‌ها را از نظر عملکرد دسته بندی کرده و توضیح دهید.
٣. تفاوت سطح "دانش" و "دانایی" در چیست؟
۴. تفاوت‌های موتور کاوش و دایرکتوری در چه چیزهایی است؟
۵. مشخصه‌ی الکترونیکی نسل‌های رایانه‌ها را با هم مقایسه کنید.
۶. شبکه چیست؟ شبکه‌ها را از نظر نوع سرویس تقسیم بندی کنید.
٧. تفاوت "Meta search engine" و "utility search" چیست؟ با مثالی توضیح دهید.
٨. وبلاگ چیست؟ چند اصل اساسی برای مدیریت یک وبلاگ خوب لازم است.
٩. نمودار ون برای گزاره‌ی "کشت توام برنج و پرورش ماهی در مناطق گرم و مرطوب" را طراحی فرمایید. ضمنا عمل‌گرهای منطقی به کار گرفته شده را در عبارتی منطقی نمایش دهید.

١٠. هویت مجازی چیست؟ با مثال‌هایی بحث کنید.


١١. پاسخ کوتاه دهید:

الف. ID ب. AGP SLAT
ج. Url د. .info

١٢.پاسخ کوتاه دهید:
الف. ‍Ctrl+ a ب. پورتال
ج. مراحل درج تصویر در ورد د. Alt +Shift Right

 

بعد از مرگم ... را از اینجا بخوانید١. برای نصب یک کارت صوتی از نوع G-force 9700 Proچه مراحلی را دنبال می‌کنید.
٢. عوامل ایجاد اختلال در کار رایانه‌ها را از نظر عملکرد دسته بندی کرده و توضیح دهید.
٣. ضمن مثالی نشان دهید فرآیند تبدیل داده‌ها به اطلاعات چگونه صورت می‌پذیرد.
۴. ابزارهای کاوش در اینترنت را نام ببرید.
۵. نسل های 5 و 6 رایانه ها را با هم مقایسه کنید.
۶. شبکه چیست؟ شبکه‌ها را از نظر ریختار تقسیم بندی کنید.
٧. پورتال چیست؟ با مثالی توضیح دهید.
٨. وبلاگ چیست؟ مراحل ایجاد یک وبلاگ را توضیح دهید.
٩. نمودار ون برای گزاره‌ی "پرورش گوزن‌های قطبی و گوزن زرد در مناطق سردسیر با استفاده از مکمل‌های غذایی" را طراحی فرمایید. ضمنا عمل‌گرهای منطقی به کار گرفته شده را در عبارتی منطقی نمایش دهید.

١٠. موتور کاوش چیست؟ اجزای یک موتور کاوش را تشریح کنید.


١١. پاسخ کوتاه دهید:

الف. Plug & Play ب. Drag & Drop
ج. Protocol د. Edu.

١٢. پاسخ کوتاه دهید:
الف. ‍Ctrl+ Z ب. نام پیش فرض اولین سند در ورد
ج. مراحل چاپ پاکت در ورد د. Alt +Shift Left

 

بعد از مرگم ... را از اینجا بخوانیدبازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٥

دیباچه‌ی یک
نیچه در جمله‌ای زیبا می‌گوید "کافی نیست بت پرست نباشیم لازم است خوی بت پرستی را ترک گفته باشیم" که سخت بدان معتقدم. و ایمان دارم که شرط زیست آزاد و انسانی ترک خوی و خصلت بت پرستی‌ها است. چرا که ابراهیم نبی نیز در اولین اقدام توحیدی و رهایی بخش به صورت سمبلیک بت‌ها را می‌شکند و پیامبر اسلام نیز در اولین اقدام نمادین هنگام بازگشت به شهر خود و خاستگاه دین رحمانی اش بت ها را شکست. بزرگترین مفهوم این عمل کنار گذاشتن خوی بت پرستی است و اعلام برائت از خوی بت پرستی است.
دیباچه‌ی دو
علی کریمی بازیکن سال های دور تیم‌های نفت و سایپا و پرسپولیس و تیم ملی بازیکنی موثر، گل زن ، خوش تکنیک و مثبت ( میانگین کل) در جریان تیمی بوده است. در تیم‌های بزرگی چون پرسپولیس و بایرن مونیخ بازی کرده است. شهره‌ی عام و خاص است. محجوب و پرخاشجو است. آرام و نارآرام است. همراه با تضاد و تناقضی سخت دوگانه زیسته است. گل‌های مهم و حساسی زده و یا ساخته است. تیم های خود را و تیم ملی را در بسیاری از بزنگاه ها نجات داده است. آیا او تبدیل به یک بت شده است؟
دیباچه‌ی سه
آیا باید به بازیکنان به عنوان کارمندان رسمی یک سازمان ورزشی ( تیم ها) اجازه داد که هرگاه خواستند اصول باشگاه را برهم زنند؟ آیا نبایستی بازیکنان و کادر تیم در راستای استراتژی‌های کلان باشگاه حرکت کنند؟ آیا نباید اصول علمی کارگزینی و پرسنلی و مدیریت سازمان در حوزه‌ی ورزش به صورت علمی و عملی اجرا شود؟ سخت معتقدم که اصول دیسیپلین علمی در همه سازمان ها از جمله باشگاه های ورزشی که سخت از سازمان های تاثیر گذار هستند می بایستی رعایت شود. با همه زیبایی دریبل‌های کریمی نباید از او بت ساخت. باید خوی بت پرستی را به کناری نهاد تا بتوان با انتقاد از او به تعالیش کمک کرد. نیز به تعالی ورزش کشور. بت‌ها انتقاد را بر نمی‌تابند. پس بت پرستی و خویش را یکباره به کناری نهیم.
موخره
چرا کریمی اخراج می شود. دلایل گوناگونی می توان برشمرد. ولی بیایید از دیگر به این مساله نگاه کنیم. گاهی کسانی استعداد بت شدن دارند اما خودشان را وارد بتکده‌ها نمی کنند. نمی خواهند بتی شوند که ناگزیر زمانی شکسته خواهند شد. گاهی نیز کسانی از بت شدن یا بت بودن دیگران می‌ترسند هر چند که آنها در این وادی گامی ننهاده باشند. زیرا زیر سایه ی آنها دیده نمی شوند. بت نمی شوند نمی توانند خدایی کنند. وقتی صدر و ذیل اطلاعیه باشگاه استیل آذین را می‌خوانید و حوادث چند مدت گذشته را کنار هم می‌چینید متوجه می‌شوید که حکایت بت شکنی نیست که حکایت ترس از بت‌های خیالی است. که ممکن است زیر سایه آنها دیده نشویم. کریمی آرام و ناآرام است. آرام بازی می کند ولی سخت انتقاد می کند. در مقابل اصول حرفه‌ای‌اش کوتاه نمی‌آید. محجوب است اما به درستی قضاوت همگانی ایمان دارد و بر خلاف جریان خواست عمومی حرکت نمی‌کند. همه از او فوتبال زیبا و صادقانه می‌خواهند و او نمی‌تواند قضاوت‌هایش را به خاطر خوشی دل دیگرانی که از فوتبال شهرت، پول، جایگاه و سکوی پرشش را می‌خواهند در پس حجب و حیایش پنهان کند. نوآمده‌گان پا به توپ نخورده‌ای که حرفه‌ی خود به کناری نهاده و بر سفره و بساطی خوش آب و رنگ دل نهاده‌اند تاب هیچ "چرایی" را ندارند که این جا را صحنه‌ی کارزاری می‌دانند که می‌توانند دل‌داشته‌های خود را عملی کنند. وقتی برای حذف کسی دست بر حربه‌ها و حقه های آزموده و پاسخ نداده دور از اصول اخلاقی و شرعی می‌نهند به مثابه "یتشبث بکل حشیش" برای خود چاهی ویل حفر می کنند که با سر درونش سقوط کنند. کریمی و امثالهم بهانه است. فوتبال معرکه و کارزار خردانی شده است که توان هیچ مدیریتی ندارند. و هر سنگری که پا نهاده اند مخروبه‌ای تحویل داده اند. معادله ای بی مجهول است. انتقاد نکنید صم و بکم و هر ما گفتیم سمعا و طاعتا همه چیز بر وفق مراد خواد بود. کافی است کمی رنگ ریا بر دیوار پر ترک زندگیتان بپاشید. اگر رعابت شئونات اسلامی یک اصل شرعی است حفظ آبروی مومن نیز اصلی به طریق اولی شرعی تر است. در مقابل خطایی شخصی ( که اگر صحت آن را بپذیریم ) شما خطای در منظر و گستره‌ی عمومی مرتکب می ‌شوید. کدام را بپذیریم. خطای شخصی را و ادعای آمریت به معروف یا منکر بزرگتر را. بازی بس است. قبل از آمریت و ورود به مقام ناهی خود را بپرایید. کریمی سرخپوش است اما دلی سبز دارد. زبانی تیز برای ساختن خرابی ها دارد و پایی برای کاشتن گل در زمین سبز. ما کریمی را با زبانش با پاهایش با حجبش و با خشمش دوست داریم.

 

بعد از مرگم ... را از اینجا بخوانیدبازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٠


بی نیازی در استغنای نگاه است از رنگ‌ها

چشم های بی نیاز افق را می نگرد

 

و

 

چشم های نیازمند پیش پا را

 

>>>فیلسوفک درون<<<

 

بعد از مرگم ... را از اینجا بخوانید
1. وبلاگ به عنوان یک ابزار ترویجی چه کاربردهایی دارد؟
2. چگونه می توان یافته‌های پژوهشی را از طریق وبلاگ ترویج کرد؟
3. مراحل ساخت یک وبلاگ را بنویسید؟
4. چگونه می توان از "حرکت پرهزینه‌ی مروجان" کاست و به جای آن "داده‌ها و یافته‌ها" را حرکت داد؟
5. به نظر شما فناوری اطلاعات چگونه می تواند زمینه ساز تحول بنیادی در حوزه‌ی ترویج شود؟
6. راهکارهایی توصیه کنید تا مفهوم "مدرسه در مزرعه" به مفهوم " مدرسه‌ی مجازی در مدرسه" تحول یابد. با استدلال بحث کنید.
7. فناوری‌های اطلاعاتی بالقوه برای انتقال تکنولوژی‌‌های کشاورزی و نیز آموزش کشاورزی را نام برده و مختصرا توضیح دهید.
8. وظیفه‌ی متخصصان ترویج در ترویج مجازی را توضیح دهید.بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٠


1. رابطه‌ی داده، اطلاعات، دانش و دانایی را تشریح کنید.
2. مهارت‌های باسواد اطلاعاتی را بیان کنید.
3. کار عنکبوت و تارخز را تشریح کنید.
4. اهداف نگارش الکترونیکی را بیان کنید.
5. انواع یادداشت های الکترونیکی را دسته‌بندی کنید.
6. درباره‌ی سنت‌های نادرست یادداشت‌نویسی بحث کنید.
7. مراحل ایجاد یک وبلاگ را بنویسید.
8. وبلاگ انگشتی چیست؟
9. درباره‌ی شبکه‌های اجتماعی بحث کنید.
١٠ . تعادل دو محوری و سه محوری رنگ‌ها را تشریح کنید.بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱۳

برگرفته از: جهان از دیدگاه یک وبلاگ نویس

گرانش از عجیب‌ترین پدیده‌هاست. بشرِ امروز از درکِ ماهیّتِ اساسیِ آن عاجز مانده و نتوانسته از آن یک تعریفِ واحد ارائه کند. کوانتوم، آن‌را حاصلِ جا‌به‌جاییِ ذرّه‌ای به نامِ "گراویتون" می‌داند ( که تابه‌حال هم کشف نشده‌است و ذره‌ای مجازی به‌شمار می‌رود.) و نسبیّتِ‌عام، آن را حاصلِ خمیدگی فضا می‌داند! در این مقاله نه به بررسی‌کردن گرانش در ابعادِ کوانتومی می‌پردازیم و نه به بررسیِ گرانش در ابعادِ کیهانی؛ بلکه یکی از عجیب‌ترین پدیده‌هایی که به گرانش مربوط می‌شوند را بررسی خواهیم کرد: سیاه‌چاله. برایِ این‌که با این پدیده‌ آشنا شویم، لازم است از قوانینِ حاکم بر آن آگاهی پیدا کنیم؛ البته در این مقاله تنها از " سیاه‌چاله‌ " به‌زبانی بسیار ساده صحبت خواهد شد و از سایرِ پدیده‌هایی که به سیاه‌چاله‌ها مرتبط هستند، مثلِ "سفیدچاله" و "کِرم‌چاله" سخنی گفته‌نخواهدشد، امیدوارم عملیّاتِ ساده‌سازی به‌درستی انجام گرفته‌باشد!

 

دموکراسی رقص را از این‌جا بخوانیدادامه سخنم ...
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢هرگز از مرگ نهراسیده ام

اگر چه دستان اش از ابتذال شکننده تر بود.

هراس من -باری - همه از مردن در سرزمینی است

که مزد گور کن

از بهای آزادی آدمی افزون باشد

...

احمد شاملوبازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢
برای دسترسی و سفارش بسیاری از مقالات علمی ممکن است شما مجبور به صرف زمان زیاد شده و یا با مشکل مواجه شوید . راه حل های زیادی وجود دارد. استفاده از خدمات سفارش الکترونیکی مقالات یا EDD یا همان سفارش الکترونیکی مقالات یا از بریتیش لایبراری و یا کتابخانه ملی استرالیا اسفاده کنید. راه حل دیگر این است که در سایتهای ارئه دهنده این مقالات عضو شوید و با پرداخت هزینه نسبتا زیادی به این مقالات دسترسی پیدا کنید . اما روش ساده تری نیز برای این کار وجود دارد . گیگاپیپر (gigapaper) که بزرگترین انجمن تامین مقالات علمی کشور می باشد این کار را برای شما انجام می دهد . در این سایت مشخصات مقاله ای را که لازم دارید ثبت می کنید . گردانندگان سایت این مقاله را برای شما تهیه می کنند و آدرس دانلود آن را در اختیار شما قرار می دهند .این هم روشی برای تامین مدارک علمی به سبک ایرانی است. استفاده از این سایت و خدمات آن نه تنها ضرری ندارد بلکه خالی از لطف هم نیست.


پيش نوشت‌ها
امکانات جانبی

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

Delivered by FeedBurner