كلاس مجازي
کلاس مجازی کلاس زندگی در دنیای اطلاعات

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

قدرت گرفته از فیدبرنر


Schoologyگسترش استفاده از اینترنت، سهولت و قابلیت‌های زیاد آموزش مجازی باعث ایجاد سرویس‌های متنوعی در این حوزه شده است. پیشتر در ایران استارت از udemy گفته بودیم، سرویسی که مانند دانشگاه آنلاین به کاربران امکان ایجاد دوره‌های آموزش مجازی را می‌داد.

سایت Schoology سایتی با رویکرد مشابه ولی در سطحی متفاوت برای ایجاد یک کلاس دیجتیالی است. بعضی از امکاناتی که این سایت تماماً به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد بسیار جالب و متفاوت بوده و به معلم و دانش آموز کمک زیادی در بهبود روند آموزش می‌کنند.

سایت امکان ایجاد صفحات مربوط به کلاس‌ها و همچنین تعریف تکالیف برای دانش آموزان آنلاین یا رویدادهای مربوط به کلاس را می‌دهد. از طریق کنترل پنل سایت می‌توانید امتحان یا تست‌های کلاسی ایجاد کنید، دفتر حضور و غیاب و نمرات را به صورت آنلاین مدیریت کنید و میزان استفاده دانش آموزان از کلاس‌ها و همینطور نتایج کلاس را مورد بررسی قرار دهید.
سایت امکاناتی social‌نظیر فضای اختصاصی فایل و لینکها و وبلاگ و فضای کار گروهی نیز ارائه می‌کند. علاوه بر اینها امکان ارسال ایمیل و sms یادآوری و تنظیم سطح دسترسی‌های مختلف و دادن اجازه دسترسی به والدین دانش آموزان از دیگر امکانات این سایت است.


بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/۳/۱٢
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/۳/۱٢

برگرفته از: یک پزشک

وبلاگ‌نویسی زنده با کمک «گوگل ویو»

همان طور که قبلا در پستی نوشته بودم، وبلاگ‌نویسی زنده، شیوه‌ای از وبلاگ‌نویسی است که در وبلاگستان ایران کمتر جدی گرفته شده است. هر زمان همزمان با نوشته شدن یک مطلب، محتوای نوشته‌های به صورت خودکار صفحه وبلاگ ظاهر شوند، در واقع به صورت زنده وبلاگ نوشته‌ایم.

با وبلاگ‌نویسی زنده می‌شود کارهای جالبی کرد، مثلا یک مسابقه فوتبال را گزارش کرد، یک رویداد مهم فناوری یا هنری را منتشر کرد یا اصلا به صورت زنده و بدون ویرایش، پرده از سیل افکاری که به مغز هجوم می‌آورند برداشت و «برین استورمنیگ»ی راه اندخت!

اما چطور و با استفاده از چه وسیله‌ای می‌شود بدون دردسر وبلاگ‌نویسی زنده کرد، پیش از این سرویس CoverItLive را به شما معرفی کردم، با استفاده از توییتر و فرندفید هم می‌شود همین کار را کرد. اما علاوه بر مشکل «عدم دسترسی» به این سرویس‌ها در ایران، این شیوه‌های وبلاگ‌نویسی زنده محدودیت‌های دارند که از جذابیت وبلاگ‌نویسی زندهادامه سخنم ...
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/۳/۱٢

برگرفته از: یک پزشک

حدودا بیست سال پیش، داستان علمی تخیلی‌ای خواندم با عنوان «خدایگان جهان خُرد»، در این داستان محققی موفق می‌شود در آزمایشگاه باکتری‌های درست کند که با سرعتی باورنکردنی تقسیم می‌شوند و همزمان تکامل می‌یابند، او در عرض چند سال موفق می‌شود موجوداتی هوشمند خلق کند … ظاهرا خواب نویسنده این داستان در حال تعبیر شدن است:

خبر داغی که دیروز سر و صدای زیادی به پا کرد، این بود که دانشمندان برای نخستین بار موفق به ایجاد شکل مصنوعی حیات شده‌اند. آنها موفق شده‌اند یک باکتری مصنوعی بسازند.

ارگانیسم جدید بر اساس باکتری‌ای ساخته شده است که در بزها منجر به التهاب پستان می‌شود، اما ژنوم این ارگانیسم جدید، کاملا صناعی تهیه شده است، محققان این ژنوم را با استفاده از مواد شیمیایی در آزمایشگاه ساخته‌اند. DNA از چهار باز آلی به نام‌های آدنین، گوانین، سیتوزین و تیمین ساخته شده است، این بازها به اختصار A، G، C و T نامیده می‌شوند، محققان با استفاده از این ۴ باز، روی DNA باکتری خود، ایمیل گروه را درج کرده‌اند تا نشانی بر صناعی بودن این باکتری باشد و در باکتری‌های حاصله از تقسیم این باکتری هم بتوان نشانی از آفرینندگانش ...ادامه سخنم ...
پيش نوشت‌ها
امکانات جانبی

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

Delivered by FeedBurner