كلاس مجازي
کلاس مجازی کلاس زندگی در دنیای اطلاعات

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

قدرت گرفته از فیدبرنر


بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٩

مولفه‌های وب معنایی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

پرش به: ناوبری, جستجو

وب معنایی (به انگلیسی: Semantic web) را می‌شود فضایی جهانی از جنس محاسبات هوشمند ماشینی تصوّر کرد که در آن تمامی کتاب‌ها، کتاب‌خانه‌ها دانشها، دانش‌نامه‌ها و دانشگان‌ها (پایگاه‌های دانش - Knowledge bases) به صورتی معنی‌گرا و با توانایی درک مفهومی همدیگر در کنار هم قرار خواهند گرفت. آقای تیم برنرز لی، که معروف به پدر وب است، آینده وب را بصورتی بیان کرده که بر خلاف وب کنونی فقط توسط انسانها قابل فهم نباشد بلکه توسط ماشین ها نیز قابل درک و پردازش است. ایده وب معنایی نیز از همین نکته منشا می‌گیرد. در زیر سه تعریف مختلف از وب معنایی ارائه شده است:

  • پروژه‌ای با هدف ایجاد رسانه‌ای جهانی برای رد و بدل کردن اطلاعات بصورتی که برای کامپیوتر قابل فهم و پردازش باشد.
  • وب معنایی، شبکه‌ای از اطلاعات در مقیاس جهانی است به نحوی است که پردازش آنها توسط ماشین ها به سادگی امکان پذیر است.
  • وب معنایی شامل داده‌های هوشمند وب است که توسط ماشین ها قابل پردازش است.

 ادامه سخنم ...

برگرفته از : یک پزشک

چگونه هوست مناسب را برای وبلاگ یا سایت خودمان پیدا کنیم؟

خوب! همیشه وقتی دنبال یک میزبان مناسب برای وبلاگ یا سایت خود می‌گردیم، دچار تردید می‌شویم:

- کدام میزبان بیشترین فضا و پهنای باند را با توجه به بودجه محدود به ما می‌دهد؟
- کدام میزبان محدودیت کمتری دارد و می‌توانیم با فراغ بال هر کاری خواستیم در آن انجام دهیم؟ می‌دانید که میزبان‌هایی هستند که ادعای فضای نامحدود و پهنای نامحدود می‌دهند، اما در عمل محدودیت‌هایی دارند. طبعا ما دنبال هوستی می‌گردیم که کارهای عجیبی حتی لیچ کردن فایل هم در آن بتوان انجام داد!
- کدام میزبان ما را مشمول تحریم نخواهد کرد و بلایی سر فایل‌های ما نخواهد آورد.
- کدام میزبان پاسخ‌دهی و خدمات بعد از فروش خوبی دارد.
- کدام میزبان، سرورهایش زود داغ نمی‌کنند و از لحاظ میزان پردازش مشکل کمی دارد.
- کدام میزبان، داون شدن کمی دارد و مرتب ما را آزار نخواهد داد.
و خیلی چیزهای دیگر!

طبیعی است که پیدا کردن چنین میزبانی خیلی مشکل است و ما مجبوریم، تنها تعدادی از ویژگی‌ها را در جستجویمان بگنجانیم و از بقیه صرف‌نظر کنیم تا بتوانیم میزبانی پیدا کنیم که از عهده پرداخت هزینه‌اش برآییم.

ما همیشه برای پیدا کردن چنین سایتی متکی به دانش و تجربه قبلی دوستان بلاگر و ادمین‌های آشنای سایت‌ها هستیم. اما سایت Who is hosting this می‌کوشد به سؤالات ما به صورت خودکار پاسخ دهد.ادامه سخنم ...
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٩

برگرفته از: ایران استارت

دانشگاه آنلاین برای شما

می‌خواهید در کلاس‌های مجازی دانشگاه‌های معروف شرکت کنید؟ می‌خواهید خودتان یک کلاس آنلاین آموزشی راه اندازی کنید؟ udemy سایتی است که در این راه به شما کمک می‌کند.
 
udemy‌ دانشگاه آنلاین شماست
 
هنگام عضویت در udemy از شما خواسته می‌شود تا زمینه‌های علاقمندی خود را مشخص کنید. بعد از عضویت می‌توانید کلاس‌هایی را که منطبق بر زمینه‌های مورد علاقه شما هستند را ببینید و در آن‌ها شرکت کنید.
 
هر دوره آموزشی در udemy از انواع محتوای آنلاین بهره مند است: ویدئوهای آموزشی، اسلایدها، متون آموزشی در قالب وبلاگ، واردکردن اطلاعات از دیگر سایت‌ها و از همه مهمتر جلسات زنده. با ایجاد زمان بندی جلسات زنده می‌توانید برای کلاس خود یک پخش زنده راه‌اندازی کنید. برای هر پخش زنده می‌توانید زمان و حداکثر افرادی که می‌توانند از آن استفاده کنند را مشخص کنید.
کلاس‌های مجازی در udemy امکاناتی نظیر چت، تبادل فایل، انجمن گفت و گو و وایت برد مجازی را پشتیبانی می‌کنند.
در udemy علاوه بر شرکت در کلاس‌های ایجاد شده توسط کاربران می‌توانید از کلاس‌های مجازی دانشگاه‌ها نیز استفاده کنید.
 


بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٥

برگرفته از: یک پزشک

واقعیت مجازی در سال ۲۰۲۰

سال پیش نشریه فوربس، مسابقه‌ای ترتیب داده بود و در آن خواسته بود که طراحان، روزنامه‌نگاران و کارشناسان، آینده دنیای فناوری را پیشبینی کنند. نتیجه این کار را می‌توانید در این صفحه و در قالب عکس‌های خیالی از آینده، همراه با توضیحات بخوانید.

در آینده نه تنها کامپیوتر، به هر گوشه و کناری از زندگی شما نفوذ خواهد کرد، بلکه اصلا جزئی از خود شما خواهد شد. فناوری در آینده نحوه خرید فروش، مسافرت و مراقبت‌های بهداشتی را تغییر خواهد داد و در نحوه تعامل اعضای جامعه تغییراتی ایجاد خواهد کرد.

در آینده گوشی‌ها و عینک‌هایی که از فناوری واقعیت مجازی، استفاده می‌کنند، نحوه خرید و فروش را تغییر خواهند داد. دیگر نیازی نیست که فروشگاه‌های بزرگ ویترین‌های بزرگی در کنار خیابان‌ها داشته باشند، در واقع کل خیابان‌ها مبدل به ویترین آنها خواهند شد. چرا که مثلا خانمی که از لباس یک رهگذر خوشش آمده، می‌تواند بلافاصله مارک و قیمت آن را چک کند و اگر تمایل داشت، در همان لحظه برای خودش سفارش دهد!

 ادامه سخنم ...
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٥

برگرفته از : فرانت

شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت پورتال اطلاعات سازمانی مایکروسافت پاسخ خیلی خلاصه این است: پورتال اطلاعات سازمانی مایکروسافت که اسناد و اطلاعات سازمانی، فرایندهای سازمانی، ارتباطات و همکاری‌های درون سازمانی، گردش فرم‌های اداری، هوش سازمانی و … را می‌توان در آن به سرعت و سادگی مدیریت کرد.

 ادامه سخنم ...
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٥

هرگونه نقل، کپی، برداشت آزاد و ... به هر شکل چاپی یا الکترونیکی بدون ذکر منبع کامل و آدرس وبلاگ ممنوع است.

اصل پیش بینی پذیری رویدادها
کلیه‌ی جوامع براساس مجموعه کارکردها و عملکردهای اجزای مدیریتی، سازمان‌ها و دولت‌مردان آن از منظر پیش‌بینی پذیری رفتارها قابل بررسی است. هنگامی که جامعه‌ای راه تعالی یا در جهت عکس آن راه انحطاط را در پیش گرفته و می پیماید مجموعه‌ای از رخدادهای قابل پیش‌بینی یا قابل انتظار برای حدوث وجود دارد که پایه‌ی عمل همه‌ی این نوع جوامع است. به عبارتی ساده‌تر می‌توان بر آن نام "اصل پیش‌بینی پذیری رویدادها" نهاد. به عبارتی ساده‌تر می‌توان رفتارهای مدیریتی و حاکمیتی چنین جوامعی را از قبل پیش‌بینی کرد. این اصل تا آن‌جا می‌تواند کاربرد داشته باشد که حتی می‌توان با احتمال بسیار بالا تیتر روزنامه‌های روز بعد را نیز در آن جامعه گمانه‌زنی کرد. جهت‌گیری اخبار و سویه‌های رفتاری و گفتاری همه حول محوری قابل پیش‌بینی می‌چرخد. این اصل خصوصا در جوامعی که راه انحطاط را می پیمایند بسیار چشمگیرتر و با روایی و پایایی بالاتری جاری و قابلیت تعمیم‌پذیری دارد. هرگونه حادثه‌ی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و به خصوص فرهنگی از قبل ارزش‌گذاری و ارزش داوری شده است. همه رنگ‌‌ها به سیاه و سفید ختم می‌شوند. مصادیق بد یا خوب را رهبران سیاسی یا مذهبی تعیین می‌کنند. هر حادثه‌ی بد یا خوبی با نظر مقامات عالی‌رتبه و برگزیده‌ی کاریزما می‌تواند تیتیر روزنامه‌های فردا باشد. حتی اگر آن شخص چنین دیدگاهی را به زبان نیاورده باشد یا حتی صلاحیت علمی یا تخصصی در آن حوزه نداشته باشد. می‌توان طنزها و یا ساده تر جوک‌ها و لطیف‌های روز یا روزهای بعد را حدس زد. شخصیت‌های قربانی را شناخت. انگ‌ها را از قبل طراحی کرده و به کار بست. هیچ خبری بدون سوگرفتگی قابلیت اشاعه نداشته و از مجراها و کانال‌های ارتباطی پراکنده نمی‌شوند. اخبار در جهتی سو می‌گیرند که رهبران سیاسی یا مذهبی برای آن‌ها خطوط قرمزی را تعیین کرده‌اند. برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، متن کتاب‌ها، درس‌نامه‌ها، مقالات روزنامه‌ها و ... همه و همه روندی مشخص را طی می‌کنند و آن توجیه چیزی است که خود توجیه‌گر آن درباره‌ی آن توجیه نیست. بر ایمانِ بر آن اصرار می‌ورزند و بر بی ایمانان به آن شلاق و تازیانه روا می‌دارند. در این جوامع می‌توان روزنامه‌های دو، سه یا حتی پنج سال پیش را خواند و به خورد مردم داد. بدون آن که متوجه هیچ ایستایی زمانی یا اختلاف در حرکت و بی‌حرکتی شد. جالب آن که می‌توان روزنامه‌های سال‌های بعد را نیز منتشر کرد چرا که همه‌ی اخبار و تیترها از قبل مشخص است. و همه می دانند درباره‌ی چه چیزی باید فکر کنند و بر چه منوالی رفتار کنند. کمی دقت کنید و تلاش کنید تیترهای روزنامه های فردا و پس فردا و فرداهای دیگر را حدس بزنید مطمینا به زودی قبل از انتشار هر روزنامه‌ای احساس خواهید کرد که آن را خوانده‌اید.

***

ماهی بانوی پنج‌شنبه‌ها را از شالیز در این‌جا بخوانید.بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٤

 

موضوعاتی برای پژوهش

      هر کدام از موضوعات درباره چیست؟ روش نصب آن یا اجرا یا عضویت در آن چگونه است؟ چه خدماتی ارایه می دهد؟ چگونه می توانیم از خدمات آن استفاده کنیم؟ چه امکانات و قابلیت هایی  دارد؟

       دانشجویان محترم لطفا یک موضوع را انتخاب و به اینجانب ایمیل بزنید و پس از دریافت تایید نسبت به انجام پروژه اقدام فرمایید.

E. Library

Add ons

Friensster


Credit card

Flicker

Mozila Firefox

chat

Jhoos

Bebo


موتورهای کاوش استفهامی

google Buzz

Social web & Network


فضای اشتراکی در اینترنت

Foxmarks


نشر الکترونیک

ADSL (Shared & Dedicated)

 

اصول نگارش علمی و دانشگاهی

WiMax & Wi-Fi


منطق فازی

Yahoo 360*


وبلاگ و وبلاگ نویسی

Web 2.0


حیوانات و تکنولوژی

Blogging (Weblog)

 

حقوق مجازی

Fire Fox & Ads One in Fire Fox


اخلاق و تکنولوژی

Magnolia


Stumble Upon


My space

 

Friend feed


Digg (Digg It!)


Wikipedia


iGoogle

 

Yahoo Buzz!


Foxiewire


Delicious


Face book

 

Teacher Tube


eBay


Google reader


Twitter & Tweetag

Micro blogging


نرم افزارهای تخصصی رشته  تحصیلی

Network Topology


Windows 7.0

Hi5

Tripit

Power.com

Blip.Com

Loopt

Boxee

Qik

Internet TV

Information Societyپيش نوشت‌ها
امکانات جانبی

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

Delivered by FeedBurner