كلاس مجازي
کلاس مجازی کلاس زندگی در دنیای اطلاعات

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

قدرت گرفته از فیدبرنر


بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸۸/۱/۳۱

برگرفته از: http://rajabiian.blogfa.com/post-37.aspx

 

 مهمترین سایتها و موتورهای کاوش کشاورزی
http://www.fao.org

اطلاعات کسب شده از این سایت دارای اعتبار بالایی است و چون که این موتور کاوش مربوط به سازمان کشاورزی است و خوار بار جهانی می باشد. در این سایت می توانید اطلاعاتی در مورد انواع رشته های کشاورزی از قبیل تولیدات دامی، گیاهپزشکی، ترویج و آموزش فراوری محصولات و ...کسب کنید. این موتور کاوش دارای جستجوگر پیشرفته(advanced search) می باشد و به کمک آن اسناد و مدارک، صفحات وب، عکس ها و نشریات را دریافت خواهیم کرد.

http://www.agrisurf.com

در این موتور کاوش پس از انتخاب نوع جستجو اطلاعاتی از قبیل آمار و ارقام،تصاویر، سایتهای برترکشاورزی، در مورد موضوعات کشاورزی از قبیل: خاکشناسی، ترویج و آموزش، جنگلبانی، محصولات کشاورزی، پرورش زنبور عسل و... اطلاعاتی به دست خواهید آورد.

http://www.AgNIC.com

این موتور کاوش اطلاعات کاملی را با استفاده از جستجوگر ساده(simple search) و جستجوگر پیشرفته(advanced search) از کتابخانه ها و دانشکده های کشاورزی در مورد موضوعاتی از قبیل دامپزشکی، خاکشناسی، اقتصاد کشاورزی، ترویج و آموزش، علوم زیستی و مولکولی، تغذیه و... اطلاعات کاملی را به ما ارائه می دهد.

http://www.agecon.com

این موتور کاوش توسط دانشگاه مینوستا (minoseta) طراحی شده و می توانیم در این سایت اطلاعات کاملی در مورد اقتصاد کشاورزی کسب کنیم. در این سایت می توانیم اشتراک نشریه اقتصاد کشاورزی را بگیریم.

http://www.ageze.com

این موتور کاوش اطلاعاتی در مورد ابزارها، فعالیتهای اقتصادی، مشورتی و خدماتی کشاورزی را در مورد جستجو قرار می دهد. همچنین به صورت موضوعی بر روی موضوعاتی از قبیل محصولات کشاورزی، خاکشناسی، لوازم کشاورزی، دام و صنعت شیر اطلاعات لازم را به ما می دهد.

http://www.agfind.com

این موتور کاوش اطلاعاتی در مورد صنعت کشاورزی در مورد صنعت کشاورزی، اثر به کارگیری صنعت در کشاورزی و نتایج تحقیقات کشاورزی، نشریات کشاورزی را از سایتهای معتبردیگر به دست می آورد. همچنین این سایت بزرگترین لیست از سایتهایی در مورد صنعت فرآوری و تولید محصولات کشاورزی را در خود دارد.

http://www.fruitsearch.com

این سایت یکی از بهترین موتورهای کاوش در مورد تک تک محصولات کشاورزی می باشد که با وارد کردن کلید واژه جستجوی خود را انجام می دهد.

http://www.fintrac.com

این موتور کاوش اطلاعاتی در مورد تولید و برداشت محصولات کشاورزی، آخرین قیمت های جهانی محصولات کشاورزی و همچنین تجارت کشاورزی به ما می دهد. همچنین در بخش on line book stor کتابهای جدید چاپ شده در کشاورزی را دیده و قادر به خرید آنها خواهیم بود.

http://www.usdareport.com

این سایت اطلاعات کاملی از قیمت محصولات کشاورزی و لیست کاملی از سایتها و E-mailهای مربوط به کشاورزی را به ما می دهد.

http://www.web-agri.com

این موتور کاوش به هنگام جستجو665964 سایت کشاورزی را در دامنه کاوش خود قرار می دهد و به دو زبان انگلیسی و فرانسوی قابل دریافت می باشد.http://www.agrimarketing.com

این سایت در سال 1994 فعال گردیده و اطلاعاتی در مورد توسعه ارتباطات چند رسانه‌ای، توسعه نرم افزارهای مدیریت و... را در خود دارد. همچنین یکسری نرم افزارهای مدیریت کشاورزی از قبیل نرم افزار فروش به صورت on line بر روی این سایت موجود است.

http://www.producedlinks.com

این سایت به صورت link می باشد که اطلاعاتی در مورد بخشهای مختلف کشاورزی از قبیل میوه ها، سبزیجات، صنعت، انتشارات،کمپانی های تولید، خرید و فروش، صادرات و واردات و ... بدست می آوریم. در این سایت در مورد انواع گیاهان و میوه ها اطلاعات جامعی بدست خواهیم آورد.

http://www.agribiz.com

این موتور کاوش، اطلاعاتی در مورد منابع طبیعی، تغذیه و بیوتکنولوژی در کشاورزی را به ما می دهد. همچنین این سایت دارای جستجوگر پیشرفته و جستجوگر انتخابی می باشد. این سایت صفحات پیوندی(link) در زمینه ابزارهای توسعه کشاورزی، اطلاعات عمومی کشاورزی، اقتصاد کشاورزی و... را ارائه می دهد.

http://www.uky.edu

uk مخفف کلمه university of kentaky می باشد که در قسمت کشاورزی آن می توانیم به کتابخانه ها و تحقیقات کشاورزی در این دانشگاه دست یابیم، البته با استفاده از موتور کاوش این سایت.

http://www.rma.usda.gov

این سایت مربوط به سازمان کشاورزی آمریکا می باشد و به کمک آن می توانیم در مورد خدمات، سرویسهای کشاورزی و لیست جالبی از موضوعات کاربردی کشاورزی به دست آوریم. موتور کاوش این سایت اطلاعات کاملی از سازمانها، انتشارات و تحقیقات را به ما می دهد.

http://www.netscape.com

این موتور کاوش اطلاعات خود را به چند شکل به دست می آورد از قبیل:جستجوگر ساده، جستجوگر تنظیم شونده، جستجوگر پیشرفته، جستجوی وب،جستجوی موتورهای کاوش و سایتهای تخصصی دیگر.

http://www.agriscape.com

این سایت اطلاعات خود را به صورت تنظیم شونده از سایتهای دیگر، کتابها ، کنفرانسهای کشاورزی در مورد موضوعاتی از قبیل کشت آبی، باغبانی، آموزش و تحقیقات، کشاورزی ارگانیک، گالری عکس های کشاورزی و دسترسی به کتابخانه های کشاورزی بدست می آورد

http://www.freefind.com

این سایت توسط دانشگاه کالیفرنیا طراحی شده و انواع مختلفی از موتورهای کاوش، همانند کاوش بر اساس کلید واژه، جستجو در کتابخانه های کشاورزی، کاوش وب های دیگر، کاوش در موتور های کاوش عمومی همانند google و... را انجام می دهد.http://www.agweb.com

این سایت دارای بخشهای مختلف همانند گفتگو، عکس های کشاورزی، اشتراک نشریات به صورت پولی و مجانی، اخبار کشاورزی و موتور کاوش با قابلیت انتخابی نوع کاوش می باشد.

http://www.profusion.com

این موتور کاوش با داشتن دو نوع کاوش ساده و پیشرفته و قابلیت تنظیم نتایج، زمان جستجو، استفاده از موتورهای کاوش عمومی و ... در مورد موضوعاتی از قبیل تجارت کشاورزی، منابع طبیعی، آموزش کشاورزی،web های کشاورزی و... کاوش می نماید.

http://www.webdirectory.com

همانگونه که از نام این سایت بر می آید جهت راهنمایی و ارائه سایتهای مورد نظر ما در مورد موضوعاتی از قبیل آموزش کشاورزی، منابع آب، آب و هوا، آلودگی ،جنگلداری ،توسعه کشاورزی و نشریات کشاورزی اطلاعات لازم را به ما می دهد.

http://www.kernage.com

این سایت اطلاعاتی در مورد کشاورزی عمومی و توسعه روستایی و شهری در اختیار ما می گذارد و قابلیت جستجوی منطقی را دارد (با استفاده از + ، or ، and و...)

http://www.nal.usda.gov

nal مخفف کلمه national agricultur library است که با استفاده از موتو رکاوش آن می توانیم در مورد موضوعات کشاورزی به صورت تخصصی اطلاعات لازم را از این کتابخانه الکترونیکی معتبر کسب کنیم. موتور کاوش این سایت به صورت جستجوی معمولی، جستجوی پیشرفته و بر حسب کلید واژه می باشد.

http://www.merylandsmallruminate.com

این سایت شامل اطلاعات جامعی در مورد دام،اقتصاد کشاورزی، بیماری های گیاهی، علفهای هرز، آموزش و تحقیق، مجلات و نشریات کشاورزی و همچنین لیستهایی از قبیل لیست موتورهای کاوش کتابخانه ها، سازمانها، سایتهای تخصصی، دانشکده ها و دانشگاههای کشاورزی می باشد.

http://www.merylandsmallruminate.com

این سایت شامل اطلاعات جامعی در مورد دام،اقتصاد کشاورزی، بیماری های گیاهی، علفهای هرز، آموزش و تحقیق، مجلات و نشریات کشاورزی و همچنین لیستهایی از قبیل لیست موتورهای کاوش کتابخانه ها، سازمانها، سایتهای تخصصی، دانشکده ها و دانشگاههای کشاورزی می باشد.

http://www.ecocrop.com

این سایت قابلیت ارائه اطلاعاتی کامل و جامع از قبیل شرایط اقلیمی، خاک مناسب ، بافت خاک، PH ، گیاهان خاص ، جنس ها و گونه های مختلف و...2124 گیاه می باشد.

http://www.poyin.com

دارای موتور کاوش ساده و پیشرفته می باشد. ولی این سایت در قبا ل ارائه پول اطلاعات لازم را به ما می دهد که این مورد ارزش اطلاعات را در کشورهای پیشرفته نشان می دهد.

http://www.fb.com


بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸۸/۱/۳۱
بازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸۸/۱/۱۸

گاندی می گوید:

هدف وسیله را توجیه نمی کند

چرا که وسیله ی پلید هدفی پلید در پی خواهد داشت

و با وسایل پلید دگردیسی در اهداف خواهیم داست


و


فیلسوفک درونم می گوید:

نیز: هدف وسیله را توجیه نمی کند

چه بسا اهداف پلید که با وسایل مقدس تطهیر می شوند

تحمیق توده ها برای اهداف پلید، با وسایل موجه و ظاهرا ناپلید صورت می پذیرد.


وسیله و هدف هر دو باید پاک و ناپلید باشند

پندار نیک، کردار نیک، گفتار نیکبازدید : مرتبه
تاريخ : ۱۳۸۸/۱/۱٦

تا دریا رفتن و تشنه برگشتن

تا دریا رفتن و خشک برگشتن

تا دریا رفتن و دریایی نشدن

***

بی هنری هم در نوع خود هنری است!!!

 

                                                  فیلسوفک درونپيش نوشت‌ها
امکانات جانبی

ایمیل خود را برای اشتراک در فید کلاس مجازی وارد کنید:

Delivered by FeedBurner